Android 7.0 Nougat vs Android 6.0 Marshmallow: Co nowego?

Ci, którzy chcą dowiedzieć  się co nowego znajduje się w od niedawna dostępnej aktualizacji  Google na Androida  - 7.0 Nugat, dowiedzą się tego czytając poniższy tekst. To będzie porównanie Androida 6.0.1 Marshmallow i Androida 7.0 Nugat na smartfonach z serii Nexus 6P i starszej Nexus 6.

 

 



Tutaj będziemy uszczegóławiać, dzielić niektóre nowe funkcje i zmiany dokonane przez Google  w Androidzie 7.0, które użytkownicy uzyskają po  aktualizacj lub zakupie smartfonu LG V20. Istnieje ponad 50 zmian, ale nie wszystkie z nich są od razu widoczne. Większość zmian jest ukryta, ale odgrywa ogromną rolę w ruchu na przód.

Aktualizacja Google'a do Androida 6.0 Marshmallow została wydana w październiku 2015 roku, a wersję Androida 7.0 Nugat wydano po długim okresie wyczekiwania, w dniu 22 sierpnia 2016 roku. Dodano  wiele imponujących możliwości, które poprawiają projekt Androida 5.0 i 6.0. Czytając ten tekst, użytkownicy dowiedzą się, co nowego i czego będą mogli się spodziewać po najnowszej wersji Androida.

Wielu oczekiwało, że  Android 7.0 Nugat zostanie zaprezentowany na konferencji Google I/O 2016, ale zamiast tego zadebiutował 9 marca. Dużo wcześniej, dzięki wysiłkowi Google, po to, aby jak najszybciej oddać aktualizację w ręce użytkowników i programistów. W rezultacie spółka otrzymała więcej opinii, wykonano dodatkowe zmiany i popchnięto najnowszą wersję miesiące szybciej niż w poprzednich latach.

Po miesiącach zapowiedzi programistów i osób dostrajających wersję, Google wydała go w sierpniu w urządzeniach Nexus 5X , Nexus6, Nexus 6P Player, Pixel C i Android One. Producenci oczekują, że rozpoczęcie zgłoszeń i praca nad ich aktualizacją nastąpi późną jesienią.

Podczas prezentacji przez Google wersji Android 7.0 Nugat, wspomniano, że wiele osób będzie podekscytowanych, gdy to usłyszą. W ciągu roku firma wyprodukuje "wydania serwisowe" Androida 7.0 Nugat, podobne do Android N Beta i zapowieddzi programistów. Użytkownicy będą mogli przetestować kolejną wersję z wyprzedzeniem, zanim zostanie przekazana do wiadomości publicznej.

Więc pobierz aktualizację Android 7.0 Nugat dzisiaj, ciesz się najnowszą wersją Androida, i zapisz się do przyszłych programów wersji beta, gdy staną się one dostępne w następnym kwartale. Google obiecał, że pierwsze wydania serwisowe beta pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy, może jesienią.

Android 7.0 Nugat to darmowa aktualizacja oprogramowania dla smartfonów i tabletów, które mogą go obsługiwać. Możesz też otrzymyać aktualizację od producentów takich jak Samsung, Motorola, LG i innych. Upłynie dużo czasu, zanim większość telefonów i tabletów uzyska Androida 6.0 Marshmallow, ale mamy nadzieję, że N szybciej pojawi się u użytkowników na całym globie. Testy Beta dla najnowszych aktualizacji powinny pomóc Google szybciej ulepszyć Androida N już w 2017 roku.

Co nowego w Androidzie N?

Obecnie Android 7.0 Nugat jest dostępny tylko w Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player i tablecie Pixel C. Trzech brakuje na tej liście: Nexus 5, Nexus 7 (2013) i Nexus 10. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Nexus 5 w ogóle nie będzie oficjalnie dostarczał aktualizacji do Androida 7.0. Przynajmniej nie z Google.

Niektóre z najbardziej znaczących nowych funkcji , to wielozadaniowość na podzielonym ekranie oraz tryb wielo-okienkowy. Działa to doskonale i obsługuje wszystkie aplikacje, a nie tylko wybrane, co możemy zauważyć na urządzeniach Samsunga czy LG. Kolejny duży dodatek do Androida N to "natychmiastowe aplikacje", które pozwalają Androidowi zainstalowanie małych kawałków aplikacji (powiedzmy, od wyniku wyszukiwania lub linku) oraz umożliwiają jednorazowe natychmiastowe wykorzystanie aplikacji. Nie trzeba instalować aplikacji i zaczynać od nowa. Android po prostu dodaje czego potrzebuje w tym momencie, korzysta z aplikacji i gotowe. Wyrzuca po zakończeniu.

Inne zmiany, to po raz kolejny poprawienie funkcji oszczędzającej baterię. W poprzedniej wersji oszczędzanie baterii działało tylko wtedy, gdy telefon był przez dłuższy czas nieużywany i w bezruchu. Teraz funkcja oszczędzania energii jest uruchamiana za każdym razem, gdy wyłączymy ekran.

A także funkcja oszczędzania pobierania danych w tle (jeśli jest dostępny), całkowite przebudowanie powiadomień i menu Ustawienia, których budowa jest mądrzejsza, bardziej szczegółowa i uwydatniona. Bezpośrednia odpowiedź z pasku powiadomień dostępna dla wszystkich aplikacji, wiązka powiadomień sprawia, że wygląd jest bardziej przejrzysty. Można zablokować numer z poziomu systemu, poprawa „Szybkich Ustawień” i wiele innych.

Z Androidem N Google wreszcie dostarczyło funkcję dzielenia ekranu. Zasadniczo pozwala to na uruchomienia na ekranie dwóch aplikacji jednocześnie. Działa zarówno na tabletach i smartfonach, a wydaje się współpracować ze wszystkimi aplikacjami. Widzieliśmy to w zapowiedziach Androida M, ale nie było jej w ostatecznej wersji. Jakkolwiek, w Android N ta cecha robi duże wrażenie.

Obsługa funkcji dzielenia ekranu działa poprzez dotknięcie menu aplikacji, następnie należy przesunąć dowolną aplikację do góry. Użytkownicy mogą uruchomić dwie aplikacje na raz, zmienić rozmiar każdej części ekranu, tak, by wszystko było dopasowane do ich potrzeb. To jest bardzo wygodna wersja dla użytkowników tabletów z Androidem, twórców aplikacji i wielu innych. Google twierdzi, że obsługuje również tryb "Picture-in-Picture" w Android TV, co byłoby niesamowite, gdyby się potwierdziło. Możesz oglądać telewizję i w tym samym czasie przeglądać Netflixa.

To, co widzieliśmy w urządzeniach Samsunga, a także u innych producentów już od dawna, teraz dodaje to także Google - ustawienie ikon szybkiego uruchamiania na górze rozwijanego paska powiadomień. Można od razu włączyć WiFi, Bluetooth, hotspot, zmienić głośność i długim naciśnięciem w prawo przeskoczyć do tych ustawień.

Powyżej widać pasek powiadomień w Androidzie 6.0 (po lewej) vs Android N (po prawej stronie). Możesz go dostosować, a przesunięcie palcem w dół rozszerza pełne menu "Szybkie ustawienia" z większą ilością opcji. To nie jest nic ważnego, ale jest to miła zmiana, którą mali producenci dodali już dawno, a teraz będzie również w Androidzie.

Podobnie jak w przypadku ikon szybkiego uruchamiania na naszym ostatnim zdjęciu, Google poprawiło szybkie ustawienia w Android N. Przesunięcie palcem w dół (lub dwoma palcami) sprawia, że od góry do dołu wyświetlają się wszystkie ustawienia i pasek powiadomień. Zauważysz, że teraz wypełnia cały ekran, a nie tylko jego środek.

Mamy też stąd wgląd w szybkie ustawienia, które można konifgurować, a także dzielić na strony. Dwie małe kropki  (na prawym zrzucie ekranu), umożliwiają przejście na inną stronę z wieloma skrótami do szybkich ustawień. Można też jednym ruchem przełączyc urządzenie w stan spoczynku.

Ponadto zostały udoskonalone inne opcje, m.in. dostęp do informacji i łatwiejsze dostosowywanie ustawień, podobne do tego, co widzieliśmy na prezentacjach w ubiegłym roku, ale jednak nie znalazły się w ostatecznej wersji Android Zefir. Cieszyliśmy się z wielu funkcji w wersji beta Androida M, a teraz may do nich dostęp również w Androidzie N, niejednokrotnie w wersji ulepszonej.

W Androidzie N menu ustawień wygląda trochę inaczej, no i chyba o wiele mądrzej. Na górze pojawiają się powiadomienia  (które da się zminimalizować) przypominające nam o aktualizacjach zabezpieczeń. Jednym z nich jest skaner linii papilarnych. Równie łatwo zmienia się tapetę. Większość ustawień w menu ma więcej szczegółów, ale o tym za chwilę. Naciśnięcie górnego przycisku z trzema liniami (Menu), w dowolnym momencie otworzy główne okno ustawień bez konieczności zagłębiana się w kolejne strony menu. Wyjście z podmenu też jest łatwe, w lewym górnym rogu zawsze znajduje się menu. Pod nim ukryty jest zawsze główny ekran ustawień, pozwalający na wygodny dostęp do każdej strony i podstrony. Oto nowy Android N.

Zasadniczo ta funkcja pozwala użytkownikom szybko przejść z jednego do drugiego menu ustawień, nie powracać i szukać wszystkiego od nowa. Nie są to zbyt wielkie rzeczy, ale to sprawia, że poruszanie się po ustawieniach jest prostsze i szybsze.

Poprawa menu ustawień jest także o wiele mądrzejsza. Widać to w porównaniu z Androidem 6.0 (powyżej po lewej stronie) i Androidem N (po prawej), w którym jest dużo więcej informacji.

Zamiast wchodzić w menu podstawowych ustawień, teraz od razu zobaczymy z którą siecią WiFi jesteśmy połączeni, ile danych zostało wykorzystanych, jaką mamy ustawioną głośność, jak wiele aplikacji jest zainstalowanych i o wiele więcej. Zamiast przechodzić do każdego ustawienia, aby je sprawdzić i zmienić, teraz użytkownicy kierują się jasno określonymi zasadami. Oznacza to, że nie będziemy już marnować więcej czasu na zmianę ustawień. Dzięki tym usprawnieniom Android N jest bardziej szczegółowy, przejrzysty i o wiele mądrzejszy od Androida 6.0 Marshmallow.

Po przejrzeniu Androida 7.0 Nugat w Nexusie 6P znaleźliśmy nową funkcję Google o nazwie "Oszczędzanie danych". Wielu użytkowników ma nieograniczone zasoby pobierania danych lub cały czas dostęp do WiFi, jednak większość świata tego nie posiada.

W Androidzie N pojawiła się nowa opcja ustawienia oszczędzania danych, która będzie bardzo pomocna. Funkcja ta ma ograniczyć transmisję danych w tle. Google uważa, że użytkownikom ta funkcja najbardziej potrzebna jest pod koniec miesiąca. Opcję można włączyć w każdej chwili, blokuje transmisję danych, informuje użytkowników jaka ilość danych została już pobrana.

Oszczędzanie danych może być włączone dla poszczególnych aplikacji, co jest bardzo miłe. Oszczędzanie danych idzie jeszcze dalej, mówiąc aplikacjom, by używały mniej danych. To nie jest nowość, ale to daje programistom aplikacji większe możliwości udoskonalenia swoich aplikacji pod względem  zużycia mniejszej ilości danych. Im mniej danych jest zużywanych, tym lepsza żywotność baterii, bez całkowicie wyniszczających aplikacji będzie działała prawidłowo.

Jeśli dowiemy się więcej o ustawieniu "Oszczędzanie danych", będziemy aktualizować te informacje.

Podobnie jak w przypadku funkcji dla iPhone, Google dodał do Androida N "Tryb nocny". Na razie jest to ukryte w sekcji Kolory i wygląd.

W Androidzie N "Tryb nocny" pozwala użytkownikom włączyć ciemny, przyjemniejszy dla oczu ekran, zamiast jasnych, białych kolorów. Użytkownicy prosili o tę opcję od welu lat.

Zagłębiając się bardziej, możemy zauważyć, że tryb nocny ma opcję automatycznego włączania się o określonych porach dnia. Ekran od razu staje się ciemniejszy (co jest ładne). „Tryb nocny” ma również opcję ustawiania odcienia.

Nie widać tego na zrzucie ekranu, ale włączony tryb nocny z "dostosowaniem odcienia" sprawia, że mój ekran ma bardziej czerwony odcień. Usuwa jasne błękity, które powodują zmęczenie oczu i które są bardzo jasne i irytujące w nocy. Zasadniczo wygląda to jak czerwony filtr na ekranie, jak z popularnych aplikacji, takich jak Twilight, ale z poziomu systemu.

Badania wykazują, że jest  to lepsze dla oczu, pomaga użytkownikom szybciej zasypiać, etc.

 

Użytkownicy zauważą zupełnie nowy wygląd paska powiadomień w Androidzie N. Zwrócą uwagę na małe ikony szybkiego uruchamiania na górze ekranu, sposób zebrania powiadomień, które są powiązane ze sobą, bardziej szczegółowe i zajmują cały ekran, a nie tylko środek.

Oto kilka powiadomień na Androidzie N. Choć pasek powiadomień nie wygląda tak czysto, jak na Androidzie 6.0 Marshmallow, to jednak jest bardziej użyteczny. Użytkownicy mogą odpowiadać na wszelkie powiadomienia bezpośrednio z pasku powiadomień, wiadomości są grupowane, ikony widoczne, dzięki czemu użytkownicy widzą wyraźnie, co się wyświetla albo od kogo pochodzi.

Nowy pasek powiadomień zajmuje cały ekran, jest łatwiejszy do czytania.

 

Gdy Google ogłosił powstanie Androida 6.0 Marshmallow cechą najważniejszą była funkcja "Doze", która oszczędza energię. Jest uruchamiana za każdym razem, gdy wyłączymy ekran urządzenia.stawia aplikacji w stan uśpienia niskiego poboru mocy, gdy telefon lub tablet nie są używane. Wtedy, gdy np. leżą bezczynnie na biurku, w nocy, etc.

W Androidzie N funkcja Doze została dopracowana, sprawia, że żywotność baterii jest dłuższa. Maksymalnie 30% poprawy. Jest to część tego, co Google nazywa „Project Svelte” (Svelte – z ang. smukły). Teraz w Androidzie N, gdy działa bateria zasilania i ekran został wyłączony na pewien okres czasu, Doze włącza się, nawet jeśli telefon znajduje się w kieszeni. Nie tylko wtedy, gdy leży gdzieś bezczynnie i pozostaje w bezruchu.

Aplikacje powoli tracą dostęp do funkcji, lokalizacji, powiadomień i przechodzą w stan głębokiego uśpienia do czasu gdy ekran jest wyłączony, ale wiadomości, e-maile i inne ważne rzeczy cały czas przychodzą. Jest to inteligentna funkcja oszczędzania baterii, która sprawia, że jest lepiej. Z Androidem N oraz Doze nasze telefony i tablety działają dłużej.

Wraz z nową funkcją Picture-in -Picture dodaną do Androida TV, dzięki  funkcji wielo-okienkowej, telewizory i urządzenia takie jak Nexus Player będą działały sprawniej z Androidem N.

W Androidzie N została dodana możliwość nagrywania i odtwarzania zawartości z Android TV. Oczywiście limity i kwestie praw autorskich dalej obowiązują i nie będziemy uprawnieni do nagrywania czegokolwiek, ale to jest już funkcja przyszłości, na którą czeka bardzo wielu użytkowników Androida N.

Zdjęcie powyżej przedstawia tryb wielo-okienkowy. Nie tylko to Google ma w rękawie. Wiele doniesień prasowych sugeruje, że niedługo dla Androida N będzie dostępna aktualizacja, która poszerzy Funkcję wielo-okienkową Funkcją „Freeform", która będzie pozwalać na pływanie okien, tak jak napowyższym zdjęciu. Podobnie jak w systemie Windows lub na pełnych pulpitach.

Im dokladniej zagłębiamy się w Androida N, tym więcej odkrywamy nowych dodatków. Znaleźliśmy nową opcję w ustawieniach o nazwie "Emergency Info” – „Informacje w nagłych wypadkach”.

Android N może uratować komuś życie. Wszystko, począwszy od awaryjnego numeru kontaktowego po detale na temat zdrowia, grupę krwi, alergie, leki - takie dane można zapisać w Emergency Info. Wszystkie zapisane dane będzie można wyświetlić po użyciu odpowiedniego przycisku na zablokowanym ekranie. To nie jest nic wielkiego, ale to jeszcze jeden miły akcent od Google.

Kolejną funkcją w Androidzie N jest szybkie przełączanie między aplikacjami. Zasadniczo jest to funkcja, która pozwala nam pracować szybciej i bardziej efektywnie podczas pracy wielozadaniowej.

Podobnie do funkcji ALT-TAB w Windowsie, tutaj wystarczy dotknąć przycisk ostatnie aplikacje (kwadrat na dole po prawej), a następnie nacisnąć go ponownie. Przesuwa najnowsze aplikacje do góry i automatycznie przełącza się na ostatnią aplikację, której używaliśmy. Przedtem musieliśmy ręcznie wybierać z listy uruchomionych aplikacji, a teraz przełącza się przez tę ikonę. Jest to niewielka zmiana, ale wielka pod względem płynności pracy.

W pierwszej prezentacji Androida N mogliśmy dotknąć ikonki ostatnich aplikacji tyle razy ile chcieliśmy i przejść przez wszystkie aktualnie otwarte aplikacje, co jest niesamowite. Teraz po prostu powracasz do ostatniej aplikacji. Prawdopodobnie ma to służyć  oszczędzaniu baterii, sprawić by było  szybciej i aby nie kolidować z funkcją Doze.

Spróbuj teraz, jeśli jesteś na jakiejkolwiek wersji systemu Android N.  Dotknij przycisku najnowsze aplikacje, a następnie naciśnij go ponownie. To takie niesamowite, Alt-Tab sprawia, że kochamy Windows, teraz jest to również w Androidzie. Używam go codziennie na moim tablecie Pixel C.

W Androidzie 6.0 lub starszych wersjach Androida, użytkownicy mogli stworzyć katalog z wieloma aplikacjami. Jest to przyjazna funkcja, którą wielu ludzi bardzo lubi. Jednakże, ikony aplikacji, które były w folderze zostały obrócone bokiem, nakładając się na siebie nawzajem i było trochę trudno zobaczyć jakie aplikacje są w danym folderze. Więcej niż 2-3, a ty już nie wiesz, co znajduje się w tym folderze.

W Androidzie N Google zmienił wygląd folderów. Wyglądają one o wiele lepiej niż wcześniej. Google Now Launcher ma teraz efekt 3D, gdzie w istocie "spoglądamy" do folderu i widzimy ikony. Jest to miła, mała zmiana, która wygląda naprawdę dobrze. Tak, iOS robi coś podobnego, ale wygląda to o wiele lepiej na Androidzie. Jest to kolejna mała zmiana, którą całkowicie aprobujemy.

W oficjalnej wersji Androida dostajemy tylko jeden wybór tapety do naszego smartfona. Wybrany obraz będzie zarówno na ekranie głównym, jak i na ekranie blokady. W porządku, ale inni producenci (jak Samsung) pozwalają użytkownikom wybrać inny obraz dla obu ekranów – głównego i blokady. Uwielbiam tę funkcję.

Na moim ekranie blokady znajduje się logo Green Bay Packers, a  na ekranie głównym ustawiłem ciemniejsze tło , by oszczędzać baterię, kiedy korzystam z telefonu. W Androidzie N mamy tę samą opcję, którą Samsung oferuje użytkownikom.

Coraz więcej ustawień, opcji, elementów sterujących i funkcji jest dodawanych do oficjalnej wersji Androida. Wkrótce produkcja niestandardowych ROM-ów zniknie całkowicie.

Być może największą nowość Androida jako całości, a nie tylko Androida N, są natychmiastowe aplikacje zareprezentowane na konferencji Google IO. Będą dostępne także dla  Androida Jelly Bean, co jest niesłychane.

Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do niektórych cech aplikacji bez potrzeby pobierania i instalowania aplikacji. Klikasz na link w wyniku wyszukiwania, znajdujesz potrzebną rzecz w B&H lub innej aplikacji. Android będzie w tle instalować ten kawałek aplikacji, a Ty możesz w międzyczasie oglądać filmy na BuzzFeed, nastęnie dokonujesz zakupu, płacisz przez Android Pay i zrobione. Aplikacja nie jest zainstalowana, nie musisz wychodzić z tego, co aktualnie robisz na smartfonie lub tablecie. Natychmiastowe aplikacje działają błyskawicznie. To imponująca rzecz!

Google twierdzi, że błyskawiczne aplikacje nie zadebiutują z Androidem N, zamiast tego dotrą do wszystkich Jelly Bean i późniejszych wersji jeszcze tej jesieni. To ekscytujące, że nadejdą tak szybko!

Z Androidem N na dowolnym urządzeniu z systemem Android użytkownicy telewizji dostaną nową funkcję o nazwie „Picture in picture”, który działa podobnie jak mogliśmy obserwować  już od dłuższego czasu w TV. W małym okienku oglądasz coś na YouTube, Netflixie, Hulu, HBO i innych z Android TV, podczas gdy robisz coś innego. Czy to pobranie aplikacji, sprawdzenie Facebooka, czy cokolwiek innego w tym zakresie. Android TV daje więcej możliwości i siłę ku rozwojowi doskonalszej platformy.

Wiele cech wymienionych wcześniej w Androidzie N znajdzie się także w Android TV.

Oprócz błyskawicznych aplikacji, jedna z naszych ulubionych nowych funkcji w Androidzie 7.0 Nugat to aktualizacje. Więc co to jest dokładnie i jak to działa?

Jeśli kiedykolwiek użyłeś Google Chromebook, będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać. Obecnie otrzymujemy powiadomienie o aktualizacji, przyjmujemy ją, czekamy aż zostanie pobrana, uruchomiona i zastosowana. Wtedy to restartuje się ponownie i trwa wieki, zanim aplikacja zostanie zoptymalizowana do nowego oprogramowania.

Ten bardzo stary system (który zajmuje 15-20 minut) będzie teraz działał bez zarzutu. Podobnie jak Chromebook w naszych smartfonach i tabletach z Androidem (jeśli jest włączony) automatycznie pobierze aktualizację w tle, a następnie powiadomi użytkownika, że aktualizacja zostanie zastosowana przy kolejnym uruchomieniu.

Koniec z przerwami i długimi kolejkami. To wszystko działa w tle, a aktualizację można po prostu zastosować następnym razem, gdy użytkownik uruchomi się ponownie. Po aktualizacji nasze telefony są od razu gotowe do użycia. To ogromny krok w stronę aktualizacji oprogramowania, za co wielu użytkowników jest wdzięcznych.

Nie każdy użytkownik chce przyjąć każdą aktualizację od razu, a producenci nie muszą robić tego samego, co Google. Nie oczekuję tego od wszystkich producentów, ale mam nadzieję, że większość postara się o takie rozwiązania.

Pozostając przy aktualizacjach, użytkownicy znajdą nową opcję w Androidzie 7.0 Nugat, która włącza automatyczne aktualizacje dla "Systemu". Ta funkcja jest domyślnie włączona, więc właściciele po prostu pobierają aktualizacje, gdy są gotowe, bez konieczności akceptowania i czekania na zakończenie procesu. Będą instalować się w tle i zastosują po restarcie.

Jednak nie każdy chce mieć włączoną tę funkcję, a może niektórzy nie chcą tej małej aktualizacji Androida 7.0.1. Jeśli tak, to bezproblemowo uda się im wyłączyć w menu funkcję automatycznej aktualizacji.

Popularna funkcja w nowych urządzeniach Samsung Galaxy, Moto X czy nawet LG G5  to funkcja „zawsze włączony” - „Always On Display„. Android 7.0 Nugat nie ma tej funkcji, ale funkcja DayDream została zmieniona i przemianowana na wygaszacz ekranu. Większość z użytkowników nie wie, że istnieje, ale jest lepiej niż kiedykolwiek w Android 7.0 Nugat.

Z włączoną funkcją wygaszacza ekranu, gdy smartfon lub tablet z Androidem został podłączony do ładowania lub umieszczony w stacji dokującej, włącza się ekran funkcji Daydream Saver. Użytkownik może ją konfigurować z aplikacjami firm trzecich. Gdy urządzenie ładuje się, ekran pozostaje włączony i wyświetla informacje takie jak czas, data, pogoda, stan łądowania baterii, notowania, Twitter, zdjęcia i wiele innych. To jest jak wygaszacz ekranu komputerowego, ale w telefonie z obsługą aplikacji firm trzecich.

W Ustawieniach wyświetlacza znajdziesz teraz Wygaszacz zamiast Daydream. Włącz go, dostosuj i ciesz się wszystkim, co ma do zaoferowania, gdy telefon podłączony jest do łądowarki. To faktycznie może być bardzo przydatna funkcja.

Będziemy nadal sprawdzać co nowego w Androidzie 7.0 Nugat i opisywać wszystko, co jest nowością dla użytkowników. Będziemy również pisać o oczekiwaniach i radości z posiadania Androida 7.0 Nugat. Pozostańmy w kontakcie!

Informacja oraz zdjęcia podane ze strony gottabemobile.com.