Microsoft rezygnuje z rozwoju Windows 10, tak jak firma zdała sobie sprawę, że zmierza w dobrym kierunku. Aktualizacja Spring Creators Update będzie ostatnim i nie ma Redstone 5 nie należy się spodziewać. Jeśli pamiętacie, Microsoft w czasach Windows 8 stwierdził, że żadnych nowych tablic rejestracyjnych części system Windows nie będzie. To samo słyszeliśmy w przypadku Windows 10, ale Microsoft jest w stanie kręcić wokół palca. Windows 7 ukazała się w 2009 roku, Windows 8 w 2012, Windows 10 w 2015 roku, a z kolei Windows 11, według tajnej mapie drogowej, ukaże się już pod koniec 2019 roku. Nowy SYSTEM powróci do korzeni i będzie bardzo podobna do Windows 7. Windows 10 w wersji LTSB (LTSC) podoba się większości użytkowników, a Microsoft na podstawie opinii tych samych użytkowników postanowił globalnie zmienić system. Firma całkowicie zniszczy Metro-aplikacje i będzie koncentrować się na klasycznych Win32 aplikacjach, ponieważ według Microsoft za nimi przyszłość. Wróci Aero i znane przejrzystość interfejsu systemu.

Sklep Microsoft Store zostanie całkowicie zniszczony z systemu, a standardowe programy wrócą na swoje miejsca, również, jak i gry typu Szaliki i Pająk. Usługi Xbox będą również usunąć z systemu, a na wymianę im przyjdzie usługę Steam, który będzie zainstalowany w systemie operacyjnym. Później ma wsparcie na poziomie systemu aplikacji typu Origin i Uplay.

Całkowicie z systemu zostaną zniszczone różne usługi śledzenia, ponieważ zbyt wiele krytyki było w adres firmy poprzez to, i to inwigilacja bardzo mocno zraniło systemu sprzedaży.

Również wróci do przeglądarki Internet Explorer. W Windows 10 Microsoft zastąpiła go nowa przeglądarka Edge, ale przeglądarka tak wyszedł nieudany, że firma zdecydowała się wrócić z starego dobrego programu Internet Explorer. Przeglądarka zostanie zaktualizowany do 12-ej wersji i będzie zbudowany na mocno zmodyfikowanej silniku Trident, dzięki czemu nowy IE otrzyma wsparcie nowoczesnych technologii internetowych. Wiele przydatnych rzeczy , takich jak rozszerzenie i możliwość czytania różnych dokumentów PDF będzie możliwe i w nowej wersji przeglądarki Internet Explorer.

Jeszcze odzyskać opracowanie Windows Media Player. Nowa 13-wersja otrzyma nowoczesny interfejs i wsparcie dla nowych formatów audio.

Menu Start z powrotem do widoku klasycznego, bez użycia Metro-płytek i innych. Ale między innymi Windows 11 otrzyma funkcję sterowania z kartami w eksploratorze, o którym plotki krążą już od dawna.

Skype będzie również zintegrowany w systemie Windows 11, ale tylko komputerowa wersja, tak jak go Modern-wersja nikomu szczególnie nie lubił.

Oprócz tego, Microsoft wraz z Windows 11 wyda również i DirectX 13. Nowe API musi być więcej wersji DirectX 12, tak jak DX12 sam w sobie był dość surowy interfejs programowania aplikacji, ale warto zauważyć, że tylko nowe karty graficzne będą wspierać DirectX 13. Nowe API będzie kilka razy szybciej API DirectX 12. Choć to brzmi niewiarygodnie, ale rzecz w tym, że firma Microsoft zajmuje się również w dziedzinie sztucznej inteligencji i rozwój kwantowego komputera. Niektóre zmiany wejdą w nowy interfejs programowania aplikacji, w tym nowa technologia w śledzeniu promieni świetlnych. Gry z obsługą DirectX 13 czytują liczone już w przyszłym roku i w założeniu ten interfejs API powtórzy sukces DirectX 9 i DirectX 11.
Który przygotowuje się do pakietu Office 2019 będzie od teraz jest zintegrowany w system, a sam system Windows 11 będzie i w ogóle za darmo.

W sumie Microsoft stara się zrobić Windows 11 idealnym systemem, który będzie idealna we wszystkim i podchodzić do każdego użytkownika. Microsoft zrozumiał swoje błędy, Windows 11 będzie łatwe i przystępne.

Nie słuchaj ludzi, którzy coś mówią o Windows 10 i o jednolitym SYSTEMIE, to wszystko nieprawda. Będzie w tym roku Windows 11, a w 2022 - Windows 12. Windows 12 ogóle powinna ograniczyć funkcjonalność w Absolut, ale aż opracowanie koncentruje się tylko na Windows 11.