Skanery kodów kreskowych są jednymi z najprostszych, ale bardzo pożytecznych urządzeń. Cieszą się one znaczną popularnością w różnych zakładach i placówkach handlowych. Dzięki niewielkim wymiarom są one łatwe w użyciu, a dodatkowa podstawka rozszerza funkcjonalność.

Wbudowana funkcja ciągłego skanowania zwiększa wydajność pracy i oszczędza czas użytkownika. Posiada ona swoje cechy szczególne i przenosi sprzęt na poziom modeli przemysłowych. Z funkcją ciągłego skanowania można zapoznać się na przykładzie wyrobów Netum.

Dzięki lokalnemu podświetleniu miejsca skanowania można wielokrotnie przyspieszyć odczytywanie kodów kreskowych z towarów lub rachunków. Użytkownik nie musi naciskać na klawisze, ale należy zwracać uwagę na ciągle świecący pasek oświetlenia.

Linear image to jeden z nowoczesnych elementów odczytywania kodów kreskowych. Szybko radzi sobie nie tylko z uszkodzonymi, ale również ze startymi obrazami. Zwiększa to wydajność, która jest ważna dla przedsiębiorstw hurtowych i detalicznym.

Skanery kodów kreskowych Netum wyróżniają się wysoką jakością montażu. Radzą sobie z dużym obciążeniem dziennym. System odczytywania LED zapewnia wysoką prędkość skanowani i dekodowania.

Sprzęt posiada 2 warianty podłączenia:

  • Bezpośrednio do PC obsługującego protokół Bluetooth (promień zasięgu do 100 m);
  • Podstawka. Ciągłe skanowanie włącza się po tym, jak sprzęt zostanie ustawiony na odstawce. Znajduje się on w trybie aktywnym z włączonym promieniem. Dane przekazywane są najpierw do podstawki, a z niej do PC.

Wraz ze wzrostem złożoności konstrukcji rozszerza się funkcjonalność, a w razie konieczności można ustawić tryb uśpienia. Aby z niego wyjść, operator musi tylko przybliżyć kod kreskowy z towaru, rachunku lub innego urządzenia.

Producent Netum poświęca wiele uwagi ochronie i zachowaniu funkcjonalności swego sprzętu. Modułu skanujące ze wbudowaną ochroną przed wstrząsami oraz elementy obudowy ze wstawkami gumowymi gwarantują ciągłą pracę w razie upadku z niewielkiej wysokości.

Tryb automatyczny, który może wybrać operator, optymalizuje jego pracę i zwiększa komfort użytkowania skanerów.