Mini PC TV Stick EW10 Intel X5-Z8350 2/32Gb Win 10

Współczesny postęp przypomina lokomotywę, która porusz się bez hamulców. Przenik on do wszystkich sfer życia, a jego automatyzacja nie jest wyjątkiem. Od momentu pojawienia się pierwszego masowego PC od IBM minęło 37 lat. W tym czasie pojawiło się wiele nowości, a za jedną z najbardziej postępowych uważany jest minikomputer. Co jest w nim szczególnego?

Popularność tych modeli zaczęła wzrastać jeszcze w 2012 roku. Ponad 6 lat temu firma Intel zaprezentowała całemu światu nowe pokolenie procesorów. Dokonało ono prawdziwej rewolucji, a obecnie kompaktowe i lekkie minikomputery wypierają nieporęczne bloki systemowe.

Minie jeszcze trochę czasu i proces automatyzacji całkowicie się zmieni. Jedną z kluczowych zalet współczesnych modeli PC jest niskie zużycie energii. Jest to szczególnie ważne dla różnych przedsiębiorstw, pragnących zoptymalizować swoje koszty.

Bierny system chłodzeni leży u podstaw konstrukcji. W trakcie pracy możliwe jest nieznaczne nagrzewanie się, ale nie wpływa ono w żaden sposób na cechy użytkowe. Minikomputery wyróżniają się łatwością podłączania i przenoszenie. Umożliwi to szybkie stworzenie miejsca pracy w razie przeprowadzki.

Nowoczesne modele są łatwe i zrozumiałe w obsłudze. Początkujący użytkownicy mogą dosłownie w ciągu kilku minut zrozumieć najważniejsze cechy. W niewielkiej konstrukcji kryje się potężny procesor, który pozwala na administrowanie dużej ilości codziennych zadań. Nie ma znaczenia, co uruchomi użytkownik – aplikację biurową czy multimedialną.

Minikomputery wyposażone są w znaczną ilość gniazd do podłączeni myszy, klawiatury i zewnętrznego napędu optycznego, sprzętu specjalistycznego. Użytkownicy nie muszą podłączać specyficznych urządzeń peryferyjnych, adapterów i stacji dokujących. Modele kompaktowe mogą stać się pełnoprawnymi nośnikami informacji. Posiadają wbudowane dyski twarde o pojemności nieprzekraczającej 1 TB.

W razie konieczności można wprowadzić zmiany niestandardowe, wymagające wymianą pamięci operacyjnej i innych części. Przystępna cena jest jednym z czynników, na które klienci zwracają uwagę przy zakupie. Technologie znajdujące się w odbudowie gwarantują cichą pracę. Komputery, rozmiar których jest nie większy od dłoni, stanowią alternatywę dla laptopów.