Gmail w końcu z ciemnym motywem na Androidzie 10 i iOS

25.09.2019

Coraz więcej aplikacji umożliwia użytkownikom zmianę interfejsu na ciemny. Dzięki temu możliwe jest nie tylko oszczędzanie baterii w urządzeniach wyposażonych w ekrany OLED, ale także ograniczenie negatywnego wpływu na wzrok – ciemny motyw zmniejsza nienaturalny dla oka, bardzo wysoki kontrast. Począwszy od 24 sierpnia taka opcja trafi również do Gmaila.

Ze względu na wielomilionowe grono użytkowników aplikacji Gmail, aktualizacja będzie przeprowadzana stopniowo. Google przewiduje, że udostępnienie zmiany potrwa około 15 dni, jednak zastrzega, że założony termin może ulec wydłużeniu. Z ciemnego motywu będą mogli skorzystać zarówno posiadacze telefonów z Androidem (niestety, na tę chwilę mowa wyłącznie o najnowszej wersji – Android 10) jak i iOS (wersje 11, 12, 13). 

Możliwość zmiany motywu aplikacji Gmail była wyczekiwana szczególnie długo, zwłaszcza przez osoby, które intensywnie korzystają z poczty elektronicznej i nie chcą przy tym nadmiernie nadwyrężać swojego wzroku, ale również przez miłośników idealnego porządku na urządzeniach mobilnych. Ci czekali, by interfejs domyślnej poczty Google stał się w końcu spójny z tym, co oferuje dany system.

« Powrót
Napisz do nas